Úvod Zimní sezóna

Pension ve Špindlerově Mlýně - zima

Špindlerův Mlýn je nejznámějším střediskem zimních sportů v České republice. V zimě nabízí ideální podmínky pro sjezdové lyžování a běh na lyžích. Bylo tu vybudováno několik lyžařských sjezdovek všech stupňů obtížnosti a běžecké tratě. Lyžařské sjezdovky jsou vybaveny moderním systémem umělého zasněžování, který umožňuje kvalitní lyžování až 5 měsíců v roce.V provozu jsou čtyři lanové dráhy jedna dvousedačková (Svatý Petr), jedna třísedačková (Hromovka) a dvě čtyřsedačkové (Svatý Petr a Medvědín) a 11 vleků. Celková přepravní kapacita je asi 18 000 osob, které mohou jezdit po přibližně 25 km sjezdových tratí, přičemž 85 tratí může být uměle zasněžováno.

Lyžování ve Špindlerově mlýně

Sjezdové tratě ve Svatém Petru splňují parametry FIS, které umožňují pořádání závodů evropských pohárů. Mezi hlavní patří několik každoročních významných soutěží ve sjezdovém lyžování, které jsou mimo jiné i divácky velmi atraktivní. V dnech 20.-21. 12. 2003 je Skiareál Špindlerův Mlýn pořadatelem Světového poháru žen v alpských disciplínách.

Snowboard ve Špindlerově mlýně

Snowboardisté mají možnost využít snowboardový park jak ve svatém Petru, tak na Horních Mísečkách. Přímo ve Špindlerově Mlýně působí několik lyžařských škol, které mají dlouholeté zkušenosti s výukou sjezdového i běžeckého lyžování a snowboardingu.

Pro návštěvníky pensionu Špindlerovův Mlýn, kteří přijedou bez lyží, je k dispozici několik půjčoven lyžařského vybavení, které nabízejí též možnost provedení kompletních servisních prací týkajících se lyžařského vybavení. Zakoupené permanentky platí na celém území Špindlerova Mlýna i na Horních Mísečkách.

Hlavní organizací, která zajišťuje připravenost a provoz většiny lyžařských terénů ve Špindlerově Mlýně, je Skiareál Špindlerův Mlýn a.s..

Bežky ve Špindlerově mlýně

Okolí Špindlerova Mlýna poskytuje také vhodné podmínky pro běh na lyžích. Pro příznivce běhu na lyžích je zde na 100km upravovaných a značených běžeckých tratí pro klasiku i skating, z toho 26 km tratí vhodných pro pořádání závodů.

Výchozími místy jsou běžecký stadion Horní Mísečky, Hotel Lesana, soutok Labe a Bílého Labe, lyžařský areál Svatý Petr, bufet Na Pláni. Pro náročnou zimní turistiku jsou v hřebenové části vytyčeny běžecké tratě v délce 130 km. Bližší informace o nich naleznete v zimní turistické mapě Krkonoš.

Při nižší vrstvě sněhové pokrývky dochází z důvodů ochrany přírody k omezení pohybu běžkařů po některých běžeckých cestách, proto prosím respektujte informační tabulky.